Jana Šubertová

JANA ŠUBERTOVÁ, PRACOVNÍ POBYT NA OSTROVĚ KOS

 "Tato pracovní zkušenost se mi hodila při získání práce na pozici recepční v hotelu." 

V lednu 2016 jsem se rozhodla zažít něco zajímavého a poohlídla jsem se po práci v zahraničí. Hledala jsem něco v teplých krajích, abych si užila trochu sluníčka a zdravého mořského vzduchu. Našla jsem agenturu paní Smékalové a protože to byla jediná firma, na kterou jsem na netu nenašla jedinou špatnou recenzi, zavolala jsem tam. Místo prodeje předraženého neaktuálního katalogu nabídek práce mi paní Smékalová nabídla schůzku přímo s manažery sítě hotelů, která proběhla v Praze.

Jana Šubertová

S pány jsem se domluvila, agentura za mně vyřídila všechny potřebné dokumenty, vybavila mě instrukcemi a tak jsem letěla. Na Kosu jsem pracovala 6 měsíců jako pokojská. Je pravda, že díky tomu, že jsem to nebrala příliš vážně a ze všeho jsem měla spíš srandu, jsem si odvezla tolik pozitivních dojmů. Měla jsem tam většinu kolegyň z Bulharska (dnes se bulharsky plynně domluvím - řecky ani ťuk 😀 ), pro které tato práce znamená přežít a uživit celou rodinu. Potkala jsem se tam také s Pákistánci a Makedonci. Naučila jsem se díky nim vážit si věcí, které v Čechách máme. Řekové jsou navzdory očekávání výborní manažeři a práci v turismu dobře rozumí.

Jana Šubertová

Během mého pobytu mě přijeli navštívit rodiče, dostala jsem pár dní volna a společně jsme procestovali celý ostrov. Práce byla tvrdá, 7 dní v týdnu, ale člověk si časem zvykne. Musím říct, že to pozitivně prospělo mojí kondici. Téměř všechny peníze, které jsem tam vydělala, jsem si přivezla zpět - díky spropitnému, které dostávají především pokojské.

Jana Šubertová

Ačkoliv jsem své bláznivé řecké dobrodružství v životopise nazvala jako "letní pracovní stáž", tato pracovní zkušenost se mi hodila při získání práce jako recepční v hotelu (v náplni je také kontrola uklizených pokojů). A jestli mi práce v Řecku také něco vzala? Snad jen schopnost snášet české pracovní kolektivy plné stěžujících si rasistů bez životního nadhledu, kterých je bohužel u nás stále plno. Tak že by letos, nebo za rok třeba Kypr? Kdo ví..