MYKONOS: Typické řecké domky i jedna velká párty

Mykonos je součástí souostroví Kyklady, z více než patnácti kykladských ostrovů je Mykonos nejnavštěvovanější a nejdražší. V příznivých letech navštíví ostrov až milion turistů, což je na tak malý prostor mimořádné množství. Symbolem Mykonosu jsou bílé domky s modrými okenními a dveřními rámy, větrné mlýny a domy postavené těsně nad břehem moře.

Stejnojmenné město ostrova Mykonos je unikátní ukázkou řecké ostrovní architektury, jejímž hlavním účelem bylo zmást piráty během jejich případných loupežných výprav. Dnes je nejoblíbenější činností turistů bloudění jeho úzkými křivolakými uličkami mezi bílými domky.

Kdo touží po nočním životě, měl by vyhledat městskou čtvrť Malé Benátky. Počítejte ovšem s tím, že Mykonos je velmi živý, ale zároveň velmi drahý ostrov.

Nejrušnější částí ostrova je jih, kde vznikala ta nejstarší turistická letoviska na ostrově. Jednou z nejlepších ostrovních pláží je Elia, která je zároveň i nejhezčí. Oproti tomu sever ostrova je dost větrný, nechráněný a holý.

Mykonos je nejlepších výchozím bodem pro výlet na posvátný ostrov Delos. Ten byl podle starověké mytologie rodištěm božských dvojčat Apollóna a Artemis, celý ostrov je dnes archeologickou lokalitou a nikdo zde trvale nežije. Nedaleko Mykonosu se nachází jeho pravý opak, turisty opomíjený Tinos, zde načerpáte tu pravou řeckou atmosféru. Lodí se z Mykonosu můžete vydat i na Naxos, největší kykladský ostrov.

Všeobecné obchodní podmínky

počítadlo.abz.cz
©2016