RHODOS: ostrov boha Slunce

Rhodos je čtvrtý největší řecký ostrov a zároveň jeden z nejnavštěvovanějších. Každoročně ve svých hotelech a na plážích přivítá více než milion turistů z celé Evropy i světa. Rhodos toho má soustu co nabídnout nejen turistům, kteří sem přijeli na krátkodobý pobyt, ale i návštěvníkům trávícím zde celé léto. Rhodos se pyšní nejvyšším počtem slunečních dní v roce v celém Řecku, a proto není divu, že už starověcí Řekové jej považovali za rodiště samotného boha Hélia, boha Slunce.

Milovníci historie nesmí vynechat antické město Lindos, které je díky své starověké akropoli zapsané na seznamu UNESCO, lákavé jsou rovněž toulky malebnými uličkami lindoského městečka i koupání v zátoce svatého Pavla, kde prý tento apoštol svého času kázal. Zajímavostí je, že Lindos byl použit jako kulisa při natáčení videoklipu české skupiny Nightwork.

Dalším lákadlem je bezesporu stejnojmenné hlavní město Rhodos. Unikátně dochovaná středověká pevnost vybudovaná johanity (dnes Maltézští rytíři) a její uličky jsou naprosto dokonalé a procházky jsou zde díky stínu příjemné jak přes den, tak díky četnosti kaváren a barů i na večer. Hned za městskými hradbami, nedaleko centrálního autobusového nádraží se nachází nákupní ulice s různými obchody světových i místních značek, přímo ráj pro shopping.

Za zábavou vyrazte do turistického střediska Faliraki (náš partnerský hotel se nachází právě tam), jehož hlavní ulice posázená jedním barem vedle druhého (styl ostravské Stodolní), byla svého času nejrušnější ulicí v celém Řecku. Pokud vám Faliraki vyhovovat nebude, v hlavním městě je k dispozici spousta klubů a několikapatrových diskoték (nejznámější z nich je Colorado).

Přírodních krás skýtá Rhodos opravdu nespočet. Od úžasných pláží v čele se zátokou Anthonyho Quinna a zátokou svatého Pavla, přes dlouhou písčitou pláž svaté Tsambiky až po ráj windsurfařů Prasonissi na nejjižnějším konci ostrova. Zvláštní přírodní krásy najdete ve vnitrozemí, kde je nejvyhledávanější Údolí motýlů, přírodní rezervace zejména v srpnu a září zaplavená tisíci šedobéžových motýlů, kteří sem přilétají klást svá vajíčka. Nedaleko je další přírodní rezervace Epta piges, stinné místo s přírodním jezírkem, které je zásobárnou pitné vody pro velkou část ostrova.

Milovníky sportu Rhodos rovněž nadchne, kromě golfového hřiště v Afandou můžete vyzkoušet potápění, společností zabývajících se potápěním, je zde opravdu požehnaně. Rhodos je ideální pro windsurfing či kiting, tyto sporty se provozují zejména na jihu a severozápadě ostrova. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí celého ostrova je rozhodně Faliraki waterpark.

V hlavním městě se rovněž se nachází přístav, odkud je možno udělat si výlet lodí na okolní ostrovy či do Turecka. Doporučit můžeme určitě blízký ostrov Symi, svého času velmi bohatý díky sběru mořských hub.  Malinký ostrůvek Chalki je vyhledávaný díky svému klidu, průzračnému moři a liduprázdným plážím. Na ostrov Tilos se dostanete trajektem za necelé 2 hodiny a úplně ideální je půjčit si zde auto a ostrov si objet celý. Pokud se vydáte do Turecka, nezapomeňte si s sebou cestovní pas, budete totiž vstupovat na území mimo EU. Z Rhodosu je nejdostupnější velké turecké město Fethiye s velkými nákupními možnostmi, spoustou restaurací a pokud se vám poštěstí, uvidíte zde i želvy karety obrovské, které zde hnízdí.

CHCI PRÁCI NA RHODOSU

Všeobecné obchodní podmínky

počítadlo.abz.cz
©2016