ŘECKO: božská země

O Řecku se říká, že je zemí bohů, zemí s božským klidem, počasím a mořem, božím jídlem, pitím i atmosférou. A to platí beze zbytku, my bychom ještě dodali, že Řecko je láska na první pohled a kdo jej jednou okusí, už nechce jezdit jinam.

O Řecku je užitečné vědět, že je rozlohou i počtem obyvatel velmi podobné České republice. Ve všem ostatním se však od nás znatelně liší… Například tím, že Řecko čítá na 3000 ostrovů a ostrůvků, z nichž je obydlených jen 167. Řecké ostrovy jsou obrovské lákadlo pro turisty z celého světa, čímž skýtají mnoho pracovních příležitostí nejen pro Řeky, ale i pro cizince, kteří sem přijíždějí na letní brigádu. A navíc je každý ostrov jiný, specifický, jedinečný, pořád je co objevovat. Mezi ty nejznámější patří bezesporu Kréta, Rhodos, Zakynthos, Kos, Korfu a mnohé další.

Mentalita a chování Řeků se od toho českého liší natolik, že při prvních kontaktech může tato odlišnost způsobit doslova kulturní šok! Stručně řečeno, Řekové jsou horké hlavy, jsou mnohem výbušnější než my a proto se občas vyplatí změnit s nimi styl komunikace, je to jedinečná příležitost vyzkoušet si asertivitu  🙂 Řekové také mají na všechno spoustu času, stejně jako jiné ostatní jižanské národy. Je třeba si uvědomit, že veškeré úřady zde fungují jinak než u nás a pro vyřizování jakýchkoli dokumentů je třeba tento fakt vzít prostě na vědomí. Řekové, kteří pracují v oblasti turistického ruchu, jsou zvyklí pracovat jinak než my Češi. Jelikož musí pracovat během letní sezony tak, aby si vydělali na „mrtvou“ zimu, jsou zvyklí trávit v létě v práci třeba i každý den od rána do večera.

Pokud se však s Řeky spřátelíte, můžete se spolehnout na to, že je s nimi legrace, jsou velmi srdeční, klidně vás pozvou na svatbu svých příbuzných a jejich „lážo plážo“ styl vám bude připadat roztomilý.

Pracovní stáž v hotelu Pracovní stáž Rhodos Studijní pobyt na Kypru

Důvodů k letnímu pobytu v Řecku je mnoho, od těch nejčistších pláží v Evropě, přes naprosto úžasné jídlo až po možnost procestovat celý ostrov, na kterém budete. Pokud si pro svůj pobyt vyberete Řecko a některý z jeho ostrovů, určitě neprohloupíte.

Všeobecné obchodní podmínky

počítadlo.abz.cz
©2016