PROTARAS: Pláže jako v Karibiku

Malé čistě turistické středisko Protaras se nachází v nejjihovýchodnějším cípu Kyperské republiky. Ještě před několika lety byla na tomto míst pouze malinká rybářská vesnička, ale v 70. letech 20. století se zde začal prudce rozvíjet turistický ruch a růst hotelové komplexy. Vesnice kdysi známá svými větrnými mlýny je dnes vyhledávaným cílem díky své průzračně čisté vodě, plážím s bílým pískem, mořským jeskyním a malebným útesům.

V centru Protarasu se nachází velké množství obchodů, restaurací, barů a hotelů. Jinak je však Protaras vyhledáván hlavně pro své nádherné pláže, z nichž nejdelší je stejnojmenná pláž Protaras, na níž se nabízí sportovní vyžití v podobě různých vodních sportů. Nejoblíbenější pláží v Protarasu je však nedaleká Fig tree Bay, čili pláž fíkovníku a Konnos Bay, na naíž se budete cítit jako v Karibiku.

Z Protarasu si můžete udělat výlet na výběžek Cape Greco, u něhož se nachází krásný lesopark s velmi dobře značenými turistickými stezkami. Autobusem si z Protarasu udělejte výlet do nedalekého střediska Agia Napa s jednou z nejkrásnějších pláží na Kypru, Nisi Beach a mnoha diskotékami a bary. Agia Napa je nejvyhlášenější kyperské středisko nočního života.

CHCI PRÁCI V PROTARASU

Všeobecné obchodní podmínky

počítadlo.abz.cz
©2016