PAFOS: Rodiště bohyně Afrodity

Díky tomu, že se u Pafosu nachází mezinárodní letiště, je toto středisko jedním z nejnavštěvovanějších na jižní části Kypru. Město Pafos je rozděleno na dvě části – horní a dolní. V dolní části při mořském pobřeží byl vybudován pás hotelových komplexů spolu s aquaparkem. Rovněž okolí Pafosu přímo láká k výletům a prozkoumávání.

Horní město Pafosu Ktima je od toho dolního turistického vzdáleno asi 3 km a mezi těmito částmi jezdí pravidelné autobusové linky. Horní město je běžným kyperským městem určeným k životu místních obyvatel, jsou zde obchody různých mezinárodních značek, menší množství hotelů a hlavně – autobusové nádraží zajišťující spojení s hlavním městem Nikosií a dalšími kyperskými městy.

Dolní město Kato Pafos nabízí hned několik turisticky atraktivních míst. Od pásu hotelů, kde bývá většina návštěvníků Pafosu ubytována, po nejdůležitější archeologickou lokalitu na jižní straně ostrova. Asi 2 km severozápadně od Dolního města se nachází kyperská památka UNESCO, Hrobky králů. Velké skalní město, v němž byly pohřbívány místní vyšší společenské vrstvy. Návštěvníci tohoto turistického střediska by rozhodně neměli opomenout návštěvu archeologické lokality u městského přístavu, jejímž největším lákadlem jsou dochované mozaiky.

Pafos je vhodným střediskem i pro sportovní vyžití, je zde hned několik potápěčských škol a rovněž waterpark Afrodita. Milovníci podmořského života by neměli vynechat návštěvu místního akvária.

V nejbližším okolí Pafosu je určitě nutné vidět pláž Petra tu Romiu, která je považována za místo, kde se bohyně krásy a lásky Afrodita vynořila z moře a vstoupila na zemský povrch. Doporučit rovněž můžeme celodenní návštěvu poloostrova Akamas, kde jsou asi nejlépe značené turistické stezky na ostrově. K tomuto výletu však budete potřebovat auto. Naopak autobusem se dá jednoduše dopravit do hlavního města ostrova, nedalekého Lemesosu či Larnaky.

CHCI PRÁCI V PAFOSU

Všeobecné obchodní podmínky

počítadlo.abz.cz
©2016