LEMESOS: Kde se oženil Richard Lví srdce

Druhé největší město Kyperské republiky se řecky nazývá Lemesos, na mnoha mapách i dopravních značeních se však můžete setkat s anglickým označením Limassol. Kypr je s britskými ostrovy svázán již od středověku, kdy se právě v Lemesosu poprvé vylodil Richard Lví srdce a učinil z Kypru anglickou kolonii. Lemesos sice nemá své vlastní letiště, přesto však patří mezi turisticky velmi oblíbené cíle, za což vděčí nejen dlouhé písečné pláži, ale zejména pestrému nočnímu životu, nedalekým archeologickým lokalitám a v neposlední řadě množství barů či diskoték.

Turistické středisko Lemesos, které je tvořeno asi 12 km dlouhou promenádou podél pobřeží Středozemního moře, bylo vybudováno podle amerických vzorů. Na jedné straně je písčitá pláž a přes hlavní cestu se nachází větší či menší hotelové komplexy. Rovněž i restaurace, bary, diskotéky, obchody a obchůdky. Podél celého pobřeží jezdí v krátkých intervalech autobusy až do přístavu.

Lemesos má však i své staré centrum se středověkým hradem, bývalou tureckou čtvrtí a starým rybářským přístavem. Podle legendy byl v hradní kapli oddán Richard Lví srdce se svou manželkou a byl zde i korunován kyperským králem. V turecké čtvrti na vás ještě dýchne atmosféra blízkovýchodního bazaru. Starý přístav už není úplně starý, za cca 300 milionů Eur byl opraven a přebudován na společenské centrum. Nedaleko něj je hlavní autobusová stanice.

V okolí Lemesosu se nachází archeologická lokalita Amathus, kdysi jedno ze čtyř kyperských královských měst a také lokalita Kurion s dodnes dochovaným a používaným divadlem. Velmi zajímavá může být rovněž i návštěva Oslí farmy, která se nachází na sever od Lemesosu, je jich zde na 120 a návštěvníci se mohou účastnit krmení i projížděk na oslech.

CHCI PRÁCI V LEMESOSU

Všeobecné obchodní podmínky

počítadlo.abz.cz
©2016