KYPR: Ostrov dvou tváří

O Kypru je všeobecně známo, že je jedním z největších ostrovů Středozemního moře. Tento zároveň nejvýchodnější stát Evropské unie a nejjižnější evropský stát, kde se dá lyžovat, je rozdělen na dvě části. K rozdělení ostrova došlo v roce 1974 a od té doby musíme mluvit o Kyperské republice a o Severokyperské turecké republice. Jelikož není severní část Kypru mezinárodně uznaným státem, je pro cizince nejjednodušší získat legální sezonní práci na jižní části ostrova. Kypr je natolik rozlehlý, rozmanitý a barevný ostrov, že se zde rozhodně nikdo nudit nemůže. Z nejoblíbenějších turistických středisek jmenujme Pafos, Lemesos, Agia Napu a Protaras.

Mentalita a chování Kypřanů je velmi podobná tomu řeckému a od českých zvyklostí se liší natolik, že při prvních kontaktech může tato odlišnost způsobit doslova kulturní šok! Stručně řečeno, Kypřané jsou horké hlavy, jsou mnohem výbušnější než my a proto se občas vyplatí změnit s nimi styl komunikace, je to jedinečná příležitost vyzkoušet si asertivitu  🙂 Kypr je velmi oblíbenou destinací zejména pro Rusy, Němce a Angličany. Proto se zde uplatní především pracovníci se znalostí těchto jazyků.

Práce v oblasti cestovního ruchu je pro Kypřany jednou ze zásadních zdrojů obživy a proto jsou zvyklí pracovat jinak než my Češi. Jelikož musí pracovat během letní sezony tak, aby si vydělali na „mrtvou“ zimu, jsou zvyklí trávit v létě v práci třeba i každý den od rána do večera.

Vy však budete mít k dispozici dny volna, ve kterých více než doporučujeme ostrov poznávat. Nejdůležitější odlišností od České republiky je skutečnost, že se zde jezdí vlevo. Proto ostrov poznávejte spíš autobusem, síť autobusových linek je na ostrově velmi dobře zajištěna.

Důvodů k letnímu pobytu na Kypru je mnoho, od těch nejčistších pláží v Evropě, přes naprosto úžasné jídlo hodně ovlivněno blízkým Východem, až po přátelskou atmosféru místních Kypřanů. Pokud si pro svůj pobyt vyberete Kypr, určitě nebudete litovat.

CHCI PRÁCI NA KYPRU

Všeobecné obchodní podmínky

počítadlo.abz.cz
©2016