KORFU: zelená perla v Jónském moři

Korfu neboli Kerkyra je druhým největším ostrovem Jónského souostroví, na mapě se nachází nedaleko podpatku italské boty a v nejbližším bodě je vzdáleno pouhých 2,5 kilometru od Albánie. Korfu bylo pro hromadnou turistiku objeveno již v 60. letech 20. století, proto má neochvějně vybudovanou základnu hotelů i klientely. Korfu skýtá vše, co lidé potřebují k pohodové dovolené i k dlouhodobému životu - přírodu, kulturu, památky i sportovní vyžití.

Žádný návštěvník ostrova by neměl minout stejnojmenné hlavní město. Název je vždy udáván v obou podobách – Korfu i Kerkyra. Historické centrum města se svými velkolepými neoklasicistními budovami, úzkými uličkami a dvěma pevnostmi bylo zapsáno na seznam UNESCO a určitě není divu, při bloudění uličkami si zde budete připadat jako v Benátkách, jen bez kanálů.

Nedaleko hlavního města se nachází další turisty vyhledávaná místa. Nejznámějším z nich je bezesporu zámeček Achilion, vila, jež si nechala postavit rakouská císařovna Sissi. Jeho návštěva rozhodně stojí za to, mají zde k dispozici i audioprůvodce v češtině. Pár kilometrů od centra města vybíhá do zátoky přistávací dráha kerkyrského letiště. Je zde perfektní vyhlídková plošina k pozorování přistávacích, vzlétajících letadel. K malebnosti tohoto místa přispívá ostrůvek Pontikonisi (Myší ostrov) s malým kostelíkem. V docházkové vzdálenosti od letištní dráhy se nachází rozlehlý park Mon Repo. V něm je největším lákadlem letní zámeček, který si zde nechala vybudovat řecká královská rodina a právě v něm se v roce 1921 narodil princ Filip, vévoda z Edinburghu.

Za nejkrásnější místo ostrova je právem považována Paleokastritsa se svými šesti písečnými plážemi, olivovými háji a byzantským klášterem. Vyhledávanou plážičkou je i kanál lásky (Canal d’Amour) na severu ostrova. Dlouhé písčité pláže najdete mimo jiné i v Acharavi na severu a v Agios Giorgos na severozápadě ostrova.

Korfu je ideální výchozí bod pro poznání také jiných částí Řecka. Z přístavu v hlavním městě můžete lodí vyrazit na výlet do nedaleké Pargy, malebného městečka na řecké pevnině. Prozkoumat můžete rovněž vedlejší ostrovy Paxos a Antipaxos, jejichž pláže byly zařazeny mezi nejkrásnější pláže světa. Na sever od Korfu se nachází tři Diapontské ostrůvky, kde budete zaručeně relaxovat v klidu a tichu.

CHCI PRÁCI NA KORFU

Všeobecné obchodní podmínky

počítadlo.abz.cz
©2016