blog

POVOLENÍ AGENTURY PRÁCE MPSV

Podle právního řádu ČR mohou práci v zahraničí zprostředkovávat pouze agentury práce s platným povolením Ministerstva práce a sociálních věcí. Toto povolení najdete pod odkazem nebo si jej pod IČO 76278751 můžete ověřit na webových stránkách MPSV.

Chci na stránky MPSV

STRAVA V ŘECKU A NA KYPRU

Při práci v řeckých a kyperských hotelích mají zaměstnanci nárok na stravu v rozsahu 3 jídel denně. Tato strava je zajištěna v daném hotelu a bez úplaty.

Chci více informací

UBYTOVÁNÍ V ŘECKU A NA KYPRU

Při práci v řeckých a kyperských hotelích mají zaměstnanci nárok za ubytování, které je zajištěno a hrazeno daným hotelem. Podrobnosti o fotografie o poskytovaném ubytování naleznete pod odkazem níže.

Chci více informací

PRACOVNÍ POVINNOSTI NA POZICI POOL BOY

Ucházíte se o pracovní pozici pool boy? Přečtěte si jejich pracovní náplň a požadavky, které jsou na tyto pozice kladeny.

Chci více informací

PRACOVNÍ POVINNOSTI POMOCNÉ SÍLY V KUCHYNI

Ucházíte se o pracovní pozici pomocné síly v kuchyni? Přečtěte si jejich pracovní náplň a požadavky, které jsou na tyto pozice kladeny.

Chci více informací

PRACOVNÍ POVINNOSTI POKOJSKÉ

Ucházíte se o pracovní pozici pokojské? Přečtěte si jejich pracovní náplň a požadavky, které jsou na tyto pozice kladeny.

Chci více informací

PRACOVNÍ POVINNOSTI ČÍŠNÍKA, ČÍŠNICE

Ucházíte se o pracovní pozici číšníka nebo číšnice? Přečtěte si jejich pracovní náplň a požadavky, které jsou na tyto pozice kladeny.

Chci více informací

ŽIVOTNÍ NÁKLADY V ŘECKU A NA KYPRU

V jaké cenové relaci se pohybují náklady na základní životní potřeby v Řecku a na Kypru? Kolik měsíčně ušetříte, pokud budete bydlet a stravovat se v hotelu, který vás zaměstná?

Chci více informací

PROTARAS: PLÁŽE JAKO V KARIBIKU

Ještě před několika lety byla na tomto míst pouze malinká rybářská vesnička, ale v 70. letech 20. století se zde začal prudce rozvíjet turistický ruch a růst hotelové komplexy.

Chci více informací o Protarasu

LEMESOS: KDE SE OŽENIL RICHARD LVÍ SRDCE

Druhé největší město Kyperské republiky se řecky nazývá Lemesos, na mnoha mapách i dopravních značeních se můžete setkat s anglickým označením Limassol.

Chci více informací o Lemesosu

PAFOS: OSTROV BOHYNĚ AFRODITY

Díky tomu, že se u Pafosu nachází mezinárodní letiště, je toto středisko jedním z nejnavštěvovanějších na jižní části Kypru. V nejbližším okolí Pafosu je určitě nutné vidět pláž Petra tu Romiu, která je považována za místo, kde se bohyně krásy a lásky Afrodita vynořila z moře a vstoupila na zemský povrch.

Chci více informací o Pafosu

KYPR: OSTROV DVOU TVÁŘÍ

Tento nejvýchodnější stát Evropské unie a zároveň nejjižnější evropský stát, kde se dá lyžovat, je rozdělen na dvě části. Kypr je natolik rozlehlý, rozmanitý a barevný ostrov, že se zde rozhodně nikdo nudit nemůže.

Chci více informací o Kypru

KRÉTA: NEJVĚTŠÍ ŘECKÝ OSTROV

Na jedné straně kosmopolitní, rozvinutá a živá města, na straně druhé tradiční horské vesnice, jedinečné pozůstatky nejstarší evropské civilizace i slavnou soutěsku Samaria.

Chci více informací o Krétě

MYKONOS: TYPICKÉ ŘECKÉ DOMKY I JEDNA VELKÁ PÁRTY

Symbolem Mykonosu jsou bílé domky s modrými okenními a dveřními rámy, větrné mlýny a domy postavené těsně nad břehem moře. V příznivých letech navštíví ostrov až milion turistů, což je na tak malý ostrov mimořádné množství.

Chci více informací o Mykonosu

ZAKYNTHOS: JASNÁ VOLBA I PRO KARETY OBROVSKÉ

Zakynthos neboli Zante je nejjižnějším ostrovem v Jónském moři a je trochu unikátně rozdělen na tři různé části, což přímo na ostrově poznáte i na vlastní oči. 

Chci více informací o Zakynthosu

KORFU: ZELENÁ PERLA V JÓNSKÉM MOŘI

Korfu neboli Kerkyra je druhým největším ostrovem Jónského souostroví a skýtá vše, co lidé potřebují k pohodové dovolené i k dlouhodobému životu - přírodu, kulturu, památky i sportovní vyžití.

Chci více informací o Korfu

KOS: OSTROV LÉKAŘŮ

Kos je po Rhodosu druhý největší a nejoblíbenější ostrov souostroví Dodekanésos.  Velkou výhodou Kosu je, že jej pohodlně prozkoumáte na půjčeném skútru.

Chci více informací o Kosu

RHODOS: OSTROV BOHA SLUNCE

Rhodos je čtvrtý největší řecký ostrov a zároveň jeden z nejnavštěvovanějších. Na Rhodosu si přijdu na své jak turisté přijíždějící na krátkou dovolenou, tak i návštěvníci, kteří zde plánují strávit celé léto.

Chci více informací o Rhodosu

ŘECKO: BOŽSKÁ ZEMĚ

O Řecku se říká, že je to země bohů, země s božským klidem, počasím a mořem, božím jídlem, pitím i atmosférou.

Chci více informací o Řecku

PRACOVNÍ PODMÍNKY NA KYPRU

Chystáte se vyjet za prací k moři? V tom případě je více než žádoucí seznámit se s pracovními podmínkami, kterými se řídí občané dané země a které budou tím pádem platné i pro vás. Je třeba se na Kypru registrovat na místních úřadech? Jaká je ze zákona denní pracovní doba? Je na Kypru zákonem stanovená minimální mzda? Dočtete se v článku.

Chci více informací

PRACOVNÍ PODMÍNKY V ŘECKU

Chystáte se vyjet za prací k moři? V tom případě je více než žádoucí seznámit se s pracovními podmínkami, kterými se řídí občané dané země a které budou tím pádem platné i pro vás. Je třeba se v Řecku registrovat na místních úřadech? Jaká je ze zákona denní pracovní doba? Jaká je v Řecku minimální mzda? Dočtete se v článku.

Chci více informací

CESTOPIS PO ŘECKU PRO TRAVELBIBLE

Řecko je zemí, do které se zamilujete buď na první pohled nebo už nikdy. Naštěstí první skupina výrazně převažuje 🙂 Pokud vyjedete do Řecka za prací, obdržíte od nás před odjezdem podrobného průvodce po vámi zvolené destinaci. Zde dovolte alespoň malou ukázku obecného miniprůvodce po Řecku, ve kterém jsou zpracovány několikaleté osobní zkušenosti majitelky pracovní agentury Práce u moře Michaely Smékalové.

Chci si přečíst cestopis

PRVNÍ DOJMY Z KOSU

Slečna Jana předevčírem odletěla za letní prací na řecký ostrov Kos. Jsme si velmi dobře vědomi, že první dny jsou v cizím prostředí ty nejnáročnější. O to víc nás potěšil mail, který nám od Jany dorazil hned druhý den po příletu. Janě přejeme, ať dle jejích slov "...to je ta pohádka, kterou jsem si vysnila" pokračuje až do konce října.

Chci více informací

PRÁCE U MOŘE S ODLETEM IHNED

Pro zájemce o práci u moře na ostrově Kypr nabízíme zajímavé pracovní pozice s odletem nejlépe ihned.

Chci více informací

AKTUÁLNÍ SITUACE NA KOSU - VIDEO

Pokud je vaší cílovou pracovní destinací řecký ostrov Kos, který je - bohužel - už několik měsíců v hledáčku různých sdělovacích prostředků, bude vás určitě zajímat video, které zde mapuje aktuální situaci. Jednak vás přesvědčí o klidu, který v hlavním městě panuje a také vás "navnadí" na blížící se odjezd.

Chci se podívat na video

ADMINISTRATIVA PŘED ODJEZDEM DO ZAHRANIČÍ

Plánujete vyjet na delší dobu za prací do zahraničí? Víte, že je potřeba ohlásit tuto cestu českým úřadům? Jaké administrativní kroky byste měli před cestou učinit?

Chci více informací

VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ PRO PRÁCI U MOŘE

Srdečně zveme všechny zájemce o sezonní práce v Řecku nebo na Kypru na osobní setkání s manažery řeckých hotelů spojené s pracovními pohovory pro letní sezonu 2016, které proběhne v pondělí 7. března 2016 mezi 10:00-16:00...

Chci více informací